Sopot Catamaran Cup

0
1789

W miniony weekend na wodach Zatoki Gdańskiej żeglarze walczyli w regatach Sopot Catamaran Cup. Impreza, którą zorganizował sopocki UKS Navigo, zaliczana do Pucharu Polski katamaranów, ściągnęła na start załogi nie tylko z Pomorza. W tym roku warunki na akwenie były wręcz wymarzone, przez dwa dni wiało 3-5 Bf. W sobotę komisja regatowa przeprowadziła cztery wyścigi, a w niedziele trzy. Silny wiatr z północy i wysoka fala była sporym wyzwaniem dla niektórych załóg.

W najsilniej obsadzonej A-Class regaty zdominował Tymoteusz Bendyk, który we wszystkich siedmiu wyścigach mijał linię maty na pierwszym miejscu. Za jego plecami, walka była już wyrównana. Drugie miejsce wywalczył świeżo upieczony wicemistrz Europy w tej klasie – Jacek Noetzel. Trzecie miejsce zajął najlepszy na Startym Kontynencie junior – Marcin Badzio.

Wszyscy są reprezentantami klubu UKS Navigo. W klasie Hobie Cat 16 walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła załoga PHCA – Bartłomiej Janiszewski i Mariusz Kuśmierski. Tylko o jeden punkt przegrali z nimi Szczepan Wroński i Marta Sękulska-Wrońska. Trzecie miejsce wywalczyli Armen Jaworski i Marta Palczyńska. Bardzo urozmaiconą obsadę miała klasa Open, gdzie żeglarze walczyli w przeliczniku Texel. Na starcie były F18, Tornado, Hobie Cat 17, Top Cat, a nawet pierwszy egzemplarz w Polsce Nacra 17. W tegorocznym Sopot Catamaran Cup triumfowali Patryk Janiak i Adam Rabczuk. Wyprzedzili oni swoich kolegów klubowych z UKS Navigo – Andrzeja Senkus i Kacpra Ślepowrońskiego. Ci sami żeglarze triumfowali w kategorii młodzieżowej. Trzecie miejsce zajął Rafał Czepułkowski.

Kolejne żeglarskie emocje w Sopocie odbędą się w dniach 23-25 sierpnia, a będą to Mistrzostwa Polski Katamaranów.