Adam Sosnowski na Mistrzostwach Świata RS:ONE

0
677

TRZEBA PRZYZNAĆ, ŻE SUKCESÓW W POLSKIM WINDSURFINGU W 2012 NIE BRAKOWAŁO. DO TYCH NAJWAŻNIEJSZYCH Z PEWNOŚCIĄ NALEŻĄ MEDALE IGRZYSK OLIMPIJSKICH ZOFII NOCETI-KLEPACKIEJ I PRZEMYSŁAWA MIARCZYŃSKIEGO, ALE OPRÓCZ NASZYCH OLIMPIJCZYKÓW NA PODIUM MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW STAWALI RÓWNIEŻ JUNIORZY I MŁODZIEŻOWCY.

Jednym z najbardziej utalentowanych deskarzy młodego pokolenia jest szkolony przez trenera Seweryna Kosznika zawodnik SKŻ Ergo Hestia Sopot Adam Sosnowski. Adam w rozgrywanych w tym roku w Los Alcazares Mistrzostwach Europy klasy Techno 293 wywalczył złoty medal. Sukces to tym większy, że zawody tej klasy są zawsze bardzo mocno obsadzone a na starcie stanęło aż 216 zawodników. 

Po sukcesie na Mistrzostwach Europy Adam został zaproszony do udziału w rozgrywanych na Filipinach Mistrzostwach Świata nowopowstałej klasy windsurfingowej RS:ONE. Mistrzostwa Europy tej klasy rozgrywane były w tym roku w Sopocie lecz dla naszego zawodnika te zawody to pierwsze zetknięcie ze sprzętem tej klasy.

Regaty miały znakomitą obsadę gdyż wśród 48 startujących zawodników były między innymi Marina Alabau – mistrzyni olimpijska z Londynu oraz Bryony Shaw – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Pekinu.

„Regaty rozpocząłem fatalnie” relacjonował Adam. „Po pierwszym dniu zajmowałem 3 miejsce od końca. Byłem bardzo zmęczony po podróży a  wcześniej nie miałem styczności z tym sprzętem.

Z każdym dniem szło już coraz lepiej (sprzęt coraz bardziej się ze mną 'dogadywał’), zajmowałem lepsze miejsca i ostatecznie zakończyłem regaty na słabej, niesatysfakcjonującej mnie 9 pozycji.”

„Ostatniego dnia pływało mi się najlepiej, rywalizowałem wtedy z Mariną Alabau – obecną mistrzynią olimpijską. Wygrałem nawet z nią jeden wyścig, miałem dobry start na prędkości i o czasie, z dobrego miejsca. Wyjechałem wszystkim od razu i utrzymałem prowadzenie do końca.”

„Podsumowując zawody przyznam, że jestem zadowolony. Mimo słabszego od oczekiwań wyniku sportowego wiele się nauczyłem, poznałem ludzi i wiele nowych rzeczy zobaczyłem.”

Klasyfikacja do 22 roku życia:

1. Chun Ting Lee (HKG17)
2. Lok Yiu (HKG19)
3. Yancy Kaibigan (PHI08)
9. Adam Sosnowski (POL95)

 Wyniki kobiet:

1. Marina Alabau (ESP12)
2. Hei Man Chan (HKG16)
3. Bryony Shaw (GBR84) 

Klasyfikacja mężczyzn:

1. Geylord  Coveta (PHI04)
2. Chang Hao (TPE74)
3. Yuta Nagano (JPN26)

źródło: Sopocki Klub żeglarski Ergo Hestia Sopot

Komentarze