77 RACING Z NOWYM PROJEKTEM ŻEGLARSKIM

0
609

 

 

obraz nr 1

 

W najbliższą środę 27 kwietnia team żeglarski 77racing zainauguruje oficjalnie sezon 2016 i zaprezentuje nowa jednostkę. To pierwszy w Polsce projekt sportowy bazujący na ekstremalnym katamaranie Flying Phantom. Nowoczesna, karbonowa konstrukcja wyposażona w hydroskrzydła pozwala latać na granicy wody i powietrza osiągając prędkości sięgające 35 węzłów, co czyni go obecnie jedną z najszybszych jednostek w Polsce.

Uroczysty chrzest jachtu oraz konferencja poświęcona startom sezonie 2016 odbędzie się w hotelu Mera SPA w Sopocie o godzinie 13.00.

Jak mówi Piotr Tarnacki, pomysłodawca przedsięwzięcia, ultra nowoczesny katamaran pozwoli na skuteczną i wyrównaną rywalizację w regatach, gdzie liczy się prędkość i przebycie trasy w jak najkrótszym czasie. „To dla mnie nowe wyzwanie, po 10 latach startów na jachtach jednokadlubowych klasy Micro, gdzie zdobyliśmy wszystkie możliwe tytuły, nowa jednostka pozwoli nam na starty i zdobycie podium we wszystkich najważniejszych regatach kategorii Open w Polsce.”

Załogę będą tworzyć razem z bratem Przemysławem, który na co dzień rywalizuje w formule match-racing. Jak mówi Przemek, obecnie świat zaczyna ścigać się na katamaranach, a ten projekt pozwoli nam szlifować umiejętności i wykorzystać je na większych jednostkach, takich jak M32 m.in. podczas największej imprezie żeglarskiej w Polsce – Sopot Match Race 2016.

Poza braćmi Tarnackimi trzon załogi 77 racing będą tworzyć Maciej Marczewski, znany i doświadczony żeglarz oceaniczny, uczestnik wielu prestiżowych regat wielkokadłubowców oraz Maciej Ruwiński, żeglujący ostatnio w klasie Micro.

Bazą katamaranu będzie Marina Gdynia, jednostka już w maju wystartuje w pierwszych regatach, a na koniec maja żeglarze teamu 77 racing spróbują zdobyć Żeglarski Puchar Trójmiasta.

Nowy projekt nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony sponsorów „To dzięki partnerom Roca Polska i Volvo Car Poland oraz naszym pozostałym sponsorom, udało się zrealizować marzenia i dalej rozwijać nasze pasje” – dodaje Piotr Tarnacki.

Poczynania teamu 77 racing w sezonie 2016 można na bieżąco śledzić na profilach społecznościowych i stronie załogi:
www.facebook.com/pol77racing
www.77racing.pl

Zobacz także katalog on-line: www.of.77racing.pl/katalog2016/

SKŁAD TEAMU 77 RACING
– Piotr Tarnacki
– Przemysław Tarnacki
– Maciej Marczewski
– Maciej Ruwiński
– Piotr Plenikowski – dział techniczny.

PARTNERZY TEAMU 77 RACING
Roca Polska, Volvo Car Poland.
Net Marine, Henri Lloyd, Mera Spa Hotel
Steinberg, BJT, TBS
Sportis, Pello Cafe, T4B
Oaklay, Apia

Komentarze