62 targi London Boat Show

0
846

8 stycznia rozpoczęły się 62 targi London BoatShow. W czasie 10 dni zwiedzajacy zobaczyć mogą ponad 400 jednostek pływających z czego około 87 ma w Londynie swoje premiery. Tegoroczna edycja jest największą w historii. 

W czasie imprezy prezentują się zarówno znane marki jak i debiutanci na rynku. Najdroższą prezentowaną jednostką (i zarazem największą jaka kiedykolwiek była prezentowana na targach) jest Sunseeker 131, jacht motorowy o długości ponad 40 metrów i wartości 16 milionów £. 13 wystawianych łodzi motorowych to światowe premiery – wśród nich wspomniany już Sunseeker 131, Princess 75, Sheerline 1090HT czy Super launch. Niestety brak jest światowych premier jednostek żaglowych.

W czasie tarów zaplanowano wiele atrakcji dla wiedzających. Wśród nich są m.in. 'Powrót do lat 60tych’ – zobaczyć będzie można odrestaurową łódź Project 31, amfibię oraz Fairey Huntsman 28; 'Śródziemnomorska Zatoka’ – z centrum wokół basenu gdzie odbywać się będą pokazy na wodzie oraz prezentować szkoły żeglarskie; 'Show Theatre’ – scena główna na której zaplanowano prezentacje oraz spotkania z gośćmi m.in. Tuckerem Thompsonem (komentatorem Americans Cup), Ianem Walker (zwycięzcą Volvo Ocean Race) i Denise „Dee” Caffari (pierwsza kobieta która samotnie okrążyła świat „w złą stronę”).

Zwiedzający zobaczyć będą mogli również łódź straży pożarnej Massey Shaw, bark Melissa z końca XIX w oraz holowniki Kent i Touchstone. W czasie trwania London BoatShow przyznane zostaną również m.in nagrody Yacht & Yachting Awards 2016 i Marina Of The Year Awards 2016.

Oficjalna strona targów: http://londonboatshow.com/

Komentarze