POLECANE! Gdańska Szkoła pod Żaglami 2017 - ruszyła rekrutacja!

 

Mamy wyjątkową propozycję dla uczniów gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Trwa rekrutacja do III. edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami". Zgłoszenia przyjmowane są do 19.05.2017 r.

 

 „Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego „Generał Zaruski”, Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.

„Gdańska Szkoła pod Żaglami” to 3-tygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów nad Bałtykiem, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami.

 Będzie to najdłuższy w sezonie rejs gdańskiego żaglowca, będący również nawiązaniem do głośnych wypraw „Generała Zaruskiego”, zapisanych w historii polskiego jachtingu (Narvik, Spitsbergen).

Ale tym razem będzie to przede wszystkim rejs spod znaku rywalizacji w światowej sławy regatach "The Tall Ships Races" na trasie Halmstad - Kotka, skąd potem udamy się do Helsinek i Turku. Nasze dotychczasowe starty w tej imprezie, pozwalają nam wierzyć w zwycięstwo :) Chcecie mieć w tym swój wkład? :) Zapraszamy do udziału w otwartej rekrutacji! 

 Pamiętajcie, że zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na 1 stronie A4, należy dostarczyć do 19.05.2017 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny, jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu, poświęconego Morzu Bałtyckiemu i związanego z trasą rejsu. A zatem, pióra w dłoń i do boju ;):).

Rejs zaczynamy 26.06. w Gdańsku i po odbyciu szkolenia żeglarskiego, wypływamy do szwedzkiego portu Halmstad, a w drodze zaczynają się regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących, z programem właściwym dla wieku uczestników. Stawiamy tym razem na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację - macie pole do działania :) Pierwsza część obejmuje m.in. wiedzę o budowie i obsłudze takielunku, podstawy nawigacji i locji, bezpieczeństwo na morzu, tradycje i obyczaje żeglarskie, a także historię żeglarstwa ze szczególnym uwzględnieniem idei edukacji morskiej, stworzonej przez gen. Mariusza Zaruskiego. W części matematyczno-przyrodniczej uczestnicy poznają podstawy meteorologii, astronomii i astronawigacji oraz prawa fizyki wykorzystywane na żaglowcu. Część humanistyczna natomiast przybliży rekrutom osobę prekursora rozwoju żeglarstwa w Polsce, specyfikę odwiedzanych miast. Młodzież zapozna się także z literaturą marynistyczną oraz będzie szlifować znajomość języka angielskiego, jako obowiązującego w żeglarstwie.

 Rejs zakończy się 20.07.2017 r. w fińskim Turku, a więc pozostanie Wam do wykorzystania jeszcze całkiem spora część wakacji :)

Rejs jest zasadniczo sfinansowany przez Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu, a uczestnicy partycypują jedynie w małej części jego kosztów poprzez wpłatę na zbiórkę publiczną prowadzoną na rzecz gdańskiego żaglowca przez Stowarzyszenie „Związek Miast i Gmin Morskich”. Są także zobowiązani samodzielnie wrócić z Turku do Gdańska (np. z wykorzystaniem tanich bezpośrednich lotów linii Wizzair).

 W rejsie weźmie udział 16 szczęśliwców z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły znajdziecie w regulaminie (plik do pobrania poniżej).

Pachnie Ci wyjątkowa żeglarska przygoda na najpiękniejszym bałtyckim tradycyjnym żaglowcu? Stań do rekrutacji i popłyń w rejs życia na STS „Generał Zaruski”!

Pobierz dokumenty:

Powrót

Partnerzy

Ocean TEAM Marine Insight Jachtklub Elbląg Henri Lloyd Polacy Dookoła Świata PG Smoki Północy Porty 24 BRJ Design Bliski Caraibic Zew Oceanu Eco Marine Power Pod Omegą Milka Jung WakeShock Biszcza AlmaPress Morka CSB Polski Klub Morski Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 ZOZŻ Arek Rejs Photography Oficyna Morska Jacht Film Krzysztof Baranowski WFoil Group SSI Jerzy Kuliński SailBookArnia SOLOVELA.NET Sunreef Yachts My Sailing Mazurscy Sternicy Team Klimatyzacja International Moth ServiolaBcn Navicula Marynistyka Dansk Sejlunion Tour de Fun Krzysztof Baranowski Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Navslide Baatsans.no Ocean Sails WaveINN ODYSEA Władka Wagnera SSPW Aero Vaerft Puchar Polski Jachtów Kabinowych Pogodynka.pl Navinord Studio Borlenghi Karol Jabłoński POZMiW Rumszewicz Sailing Selden Mast PSKite SailForum Dinghy Atlantic Warmia i Mazury
FB
Rejsy
Twitter
powrót