Tomahawk TemaBAKISTA wygrywa Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie po raz trzeci z rzędu!

0
831

W ostatnią sobotę na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie odbył się prestiżowy 67. wyścig o „Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie” i tytuł najszybszego jachtu. W regatach brało udział 50 jednostek polskich i niemieckich.

Trasa ustawiona była na Jeziorze Dąbie, miała kształt trójkąta z metą u ujścia Regalicy. Jednak z uwagi na gęstą mgłę i brak wiatru, start do wyścigu został odroczony o niemal 1 godzinę. Warunki na trasie były bardzo trudne. Żeglarze musieli zmagać się przede wszystkim z bardzo nierównym wiatrem, którego siła malała nieraz do 0.

Główną nagrodę tj. Błękitną Wstęgę i historyczny, wieczyscie przechodni puchar „Kuriera Szczecińskiego” zdobył trzeci raz z rzędu jacht „Tomahawk TeamBAKISTA” dowodzony przez Patryka Zbroję.

W składzie załogi żeglowali: Krzysztof Beltrani, Maciej Gonerko, Adam Laskowski, Artur Jączkowski i Remigiusz Zgrych.

2 miejsce zajął jacht Sepułka dowodzony przez Michała Jabłońskiego, 3 miejsce zajął jacht Master3 dowodzony przez Bogdana Września;

Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.