Jacek Noetzel wicemistrzem Europy

0
576

W Barcelonie zakończyły się Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie A-Class. Na starcie stanęło ponad dziewięćdziesięciu zawodników nie tylko ze Starego Kontynentu. Przez całe regaty prym na tych jednoosobowych katamaranach wiedli Australijczycy, zajmując w klasyfikacji generalnej dwa pierwsze miejsca. Steve Norman Brewin, mistrz świata z 2011 roku, zwycięstwo w regatach zapewnił sobie dzień przed końcem imprezy. Mistrzem Europy został Manuel Calavia, który tytuł wywalczył dopiero ostatnim wyścigiem. Hiszpan potwierdził na swoim akwenie, że cały czas jest w świetnej formie. Rok temu na europejskim czempionacie wywalczył srebrny medal. Wicemistrzem Europy został Jacek Noetzel z UKS Navigo, zostając jednocześnie mistrzem w kategorii Master. Sopocianin przez całe regaty żeglował równo, dzięki czemu osiągnął swój największy sukces z tej klasie żeglarskiej. Największym pechowcem mistrzostw był aktualny mistrz świata Mischa Heemskerk, który złoty medal pogrzebał ostatnim wyścigiem, kończąc regaty na miejscu 8. Mistrzostwa Europy w Barcelonie były niezwykle udane dla żeglarzy UKS Navigo Sopot po wieloma względami. Podopieczni Jacka: Marcin Badzio oraz Tymoteusz Bendyk zdobyli złoto i srebro w kategorii Junior. A katamaran Exploder A13, konstrukcja Jakuba Kopyłowicza (34. na ME), na której startował Jacek Noetzel, okazała się rewelacją tych regat. Już niedługo będzie na niej żeglował zwycięzca tych regat Australijczyk Steve Norman Brewin.